कोरोनाको कहरमा करोडौको गाडि किन्ने स्याङ्जाली मन्त्रीको रहर

गत आम चुनावका बेलामा कांग्रेसका नेता गोपालमान श्रेष्ठलाई चुनाव हराएर चर्चित बनेकी तथा पछिल्लो समय प्रधानमन्त्री केपी ओलीले पार्टी भित्र चरम विवाद भइरहेका बेलामा संदको अधिवेशन अन्त्य गरेपछि संसदलाई रत्यौली खेल्ने थलो बनाएर र नेपालको नयाँ नक्सा घर घरमा बाड्दै हिडेर चर्चा कमाएकी स्याङ्जाली मन्त्री पदमा अर्यालले कोरोनाले मुलुक आक्रन्त भएका बेलामा आफु चढ्नका लागि डेढ करोडको गाडि किनेर रत्यौली देखाएकी छन् ।

मन्त्री अर्यालको मुलुकमा संकटका बेलामा गाडि किनेर रत्यौली देखाउने इच्छलाई अर्थमन्त्रालयले पनि सहयोग गरेको छ । मन्त्री अर्यालको गाडीमोहलाई साकार पार्न भूमिसुधार मन्त्रालयले अर्थबाट डेढ करोड रुपैयाँ स्वीकृति पाइसकेको छ । भूमि तथा भूउपयोग व्यवस्थापन कार्यको बजेट रकमान्तर गरी मन्त्रालयले मन्त्री अर्यालका लागि गाडी किन्न लागेको हो । मन्त्री अर्यालका लागि गाडि किन्न पाँच करोड ३७ लाख रकमान्तर अर्थ मन्त्रालयले अनुमति दिएको छ । अर्थ मन्त्रालयको बजेट शाखाले सहमतिको चिठी वैशाख १७ गते तोक लगाएर भूमि व्यवस्था मन्त्रालयको योजना तथा अनुगमन शाखामा पठाएको हो । अर्थ मन्त्रालयले मन्त्री र नापी विभाग अन्तर्गतका कार्यक्रमका लागि सवारीसाधन खरिद गर्न पाँच करोड ३७ लाख रुपैयाँ रकमान्तर गर्न अर्थ मन्त्रालयमा सहमति माग्दै प्रस्ताव पठाएको थियो । अर्थ मन्त्रालयले मन्त्री अर्यालयको इच्छा पूरा गर्नका लागि प्रस्ताव गएको एक साता पनि नबित्दै वैशाख १५ गते गाडि खरिद गर्न सहमति दिएको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस