जिल्लामा फारम नै नपठाई कांग्रेस क्रियाशील सदस्यता विवरण पठाउन जिल्लालाई निर्देशन

नेपाली कांग्रेसले पार्टीको १४ औं महाधिवेशनका लागि क्रियाशिल सदस्यता फारम नै सवै जिल्लामा नपठाइकन क्रियाशिल सदस्यता सम्बन्धी सम्पुर्ण विवरण केन्द्रमा पठाउन सर्कुलर जारी गरेको छ । पार्टी केन्द्रीय कार्यालयले मंसिर २ मा क्रियाशील सदस्यता (नयाँ र नवीकरण) को सम्पूर्ण विवरण मंसिर मसान्त सम्म पठाउन सर्कुलर सवै जिल्लालाई पठाएको छ ।

तर अहिलेसम्म पनि तीन जिल्लामा संगठन समायोजनको काम नसकिएकाले र एक जिल्लामा समायोजन सकिएपनि क्रियाशिल सदस्यता फारम पठाएको छैन् । तर केन्द्रीय कार्यालय क्रियाशील सदस्यता (नयाँ र नवीकरण) को सम्पूर्ण विवरण मंसिर मसान्त भित्र पठाउन सर्कुलर भने यी जिल्लालाई पनि पठाएको छ ।

अहिलेसम्म बारा, सप्तरी, सिन्धुपाल्चोक र सोलुखुम्बुमा क्रियाशिल सदस्यता फारम पठाइएको छैन् । यी मध्ये बारा, सप्तरी, सिन्धुपाल्चोक संविधान अनुसारको संगठन समायोजनको काम सकिएको छैन् । संगठन समायोजनको काम सकेर मात्र क्रियाशील सदस्यता फारम पठाउने केन्द्रीय समितिले निर्णय गरिसकेको छ ।

त्यसैगरि संगठन समायोजनको काम सकिएपनि सोलुखुम्बुमा क्रियाशिल सदस्यता फारम पठाइएको छैन् । कांग्रेसले संगठन समायोजनको फाइनल गर्ने जिम्मेबारी पार्टीले १४ औं महाधिवेशनका लागि गठन गरेको राधेश्याम अधिकारी नेतृत्वको निर्वाचन समितिलाई दिएको छ ।

क्रियाशिल सदस्यता फारम भने सभापतिको निर्देशनमा केन्द्रीय कार्यालयका मुख्यसचिवले पठाउने प्रचलन छ । सोलुखुम्बुमा सभपाति शेरबहादुर देउवा र उपसभापति विमलेन्द्र निधीको निर्देशनमा क्रियाशिल सदस्यता फारम नपठाइएको सोलु कांग्रेसको आरोप छ ।

सर्कुलरमा केन्द्रीय समितिको निर्णय अनुसार मंसिर मसान्तसम्म क्रियाशील सदस्यतासम्बन्धी सम्पूर्ण विवरण नविकरण र वितरणसम्बन्धी विवरण मंसिर मसान्तसम्म पार्टीको विधान, नियमावली बमोजिमको आवश्यक कागजात र तोकिए बमोजिमको सदस्यता शुल्कसहित अनिर्वाय केन्द्रमा पठाइसक्न भनिएको छ । यो निर्णय कांग्रेसको गत कात्तिक २८ मा बसेको केन्द्रीय कार्यसमिति बैठकले गरेको हो । सोहि बमोजिक केन्द्रीय कार्यालयले सर्कुलर जारी गरेको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस