लैङ्गिक हिंसाको अभियान बोकेर गाउँ गाउँमा  पुगिन उप प्रमुख

कोहलपुर नगरपालिका उप–प्रमुख तथा न्यायिक समिति संयोजक सञ्जु कुमारी चौधरी यतिवेला हरेक दिन वडा स्तरमा आयोजना हुने लैङ्गिक हिंसा विरुद्वको अभियान अन्र्तगतको अन्तरक्रियामा व्यस्त हुने गरेकी छिन् ।

लैङ्गिक हिंसा विरुद्वको १६ दिने अभियानलाई नगरपालिकाले पनि अभियानकै रुपमा विविध कार्यक्रम गरेर मनाउने निर्णय भएसँगै नगरपालिका अन्र्तगतको महिला विकास शाखाका प्रतिनिधी सहित हरेक दिन २ वटा वडाले संयुक्त रुपमा आयोजना गर्ने अन्र्तक्रिया कार्यक्रममा सहभागिहरुलाई कानुनमा उल्लेख भएका कानुनी व्यवस्था र लैङ्गिक हिंसाको पछिल्लो अवस्थाबारे सचेतना सहित अन्तरक्रियामा सहभागिहरुका समस्या र अवस्थाबारे प्रत्यक्ष रुपमा जानकारी लिन अन्र्तरक्रिया कार्यक्रमलाई अभियानकै रुपमा अगाडी बढाइएको उप–प्रमुख चौधरीको भनाई छ ।


अन्तरक्रियामा महिलामात्र सहभागी नगराई पुरुषहरुको सहभागितालाई पनि जोड दिएका छौ । अहिले चलिरहेको अभियान लिंगको आधारमा हुने विभेद र हिंसा न्यूनिकरणमा लक्षित भएकाले महिला तथा पुरुषहरुको सहभागितालाई जोड दिइरहेका छौं, उप–प्रमुख चौधरीले भनिन् । हरेक दिन फरक फरक वडामा हुने अन्तरक्रिया कार्यक्रममा कानुन तथा अधिकारकर्मीहरुको प्रशिक्षण तथा सहजिकरणमा भइरहेको छ । जसले गर्दा आम नागरिकमा सचेतना दिन प्रभावकारी माध्यम अन्तरक्रिया बनिरहेको उप–प्रमुख चौधरीको भनाई छ ।

अभियान अन्र्तगत २ वटा वडा गरेर नगर क्षेत्रका सबै वडाहरुमा अन्तरक्रिया संयुक्त आयोजना भइरहेको र अभियानको अन्तिम दिनअन्तरक्रिया तथा वृहत रक्तदान कार्यक्रम आयोजना गरेर अभियानलाई भव्य रुपमा मनाउने कार्यक्रम रहेको उनको भनाई छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस